Sayfalar

13 Ekim 2006 Cuma

Camden Town, Londra


Ne Zaman Gittik? Ekim 2006


Neler Okuduk? Londra'nın kuzeyinde yer alan Regent's Kanalı'nın geçtiği Camden High Street, kalabalık pazarları ve eğlenceleri ile ünlü. II. Dünya Savaşı'ndan önce de alışverişlerin yapıldığı ve ünlü oyunların-konserlerin sahnelendiği bir yer olarak nam salmış. Charles Dickens, Oasis starları ve George Orwell gibi ünlüler de burada yaşamış. Camden Lock Market, Buck Street Market, Stables Market (eskiden at hastanesi olarak kullanılan yapıda şimdilerde antika eşyalar bulunmakta), Camden Canal Market ve Blur'un da bir zamanlar sahne aldığı Electric Ballroom, Londra gençliğinin merkezleri.


Neler Gördük? Bangladeşliler'in UK sınırları dahilinde burayı üs seçtiklerini, rengarenk giyimli-saçlı-makyajlı gençleri, çılgın kıyafetleri, yine rengarenk olan yiyecek pazarını, kanal çevresinde müzik yapanları, Stables Market'in hala at hastanesi şeklini koruduğunu, 2. el pazarını, arayıp da bulamadığımız müzik albümlerini ve kitapları, cümbüşü, kalabalığı...


Gideceklere Öneriler: Haftanın yedi günü açık olan marketler pazarları en yoğun günlerini yaşıyor. Kalabalıktan hoşlanmıyorsanız haftaiçi gitmeyi tercih edin. Havanın yağışlı olmadığı bir günü tercih edin mutlaka. Ne kadar renkli bir yer olduğunu http://www.camdentown.co.uk/ ziyaret ederek tahmin edebilirsiniz belki. Ulaşım metro ile çok kolay, ama pazar günleri metro akşam 5:00'ten sonra çalışıyor. Neden diyorsanız, biz de bilmiyoruz açıkçası.


Hiç yorum yok: