Sayfalar

24 Nisan 2006 Pazartesi

Dubai Havaalanı, Dubai
Ne Zaman Gittik? Mart 2006


Neler Okuduk? 1959 yılında Dubai'nin ilk havaalanı olarak şehir merkezinden 4km uzakta, gelecek de düşünülerek büyük bir alana inşa edildi ve 1960'da açılışı yapıldı. 1969'da 9 havayolu şirketi 20 farklı havaalanına gidebiliyorken, günümüzde 107 havayolu şirketinin 160 farklı noktaya uçuşu bulunmakta. Dubai Airport, 2006 yılında dünyadaki en iyi havaalanı ödülünü kazandı.


Ne Gördük? 1600'den fazla kişinin çalıştığı duty free'si ile dünyadaki ilk 3 havaalanı arasında olduğunu, fakat bizim şimdiye dek gördüklerimiz içinde 8000 metrekare yüzölçümü ile ilk sırada yer aldığını, ülke zenginliğinin ülkeye adım atar atmaz burada gözümüze çarptığını, alan önünde otel servisini beklerken gelip geçen son model arabaları ve beyaz giysili Arapları gördük elbette.


Gideceklere Öneriler: Dubai'ye aktarma nedeni ile uğradıysanız, dönüşte mutlaka birkaç saat alış veriş veya dükkanları gezmek için vaktiniz olduğundan emin olun. Pazarlık yapın ve kur çevirirken sizi kandırmadıklarından emin olun. Her milletten birkaç kişi görebileceğinizi, hatta etrafınızda birçok Türk olduğunu unutmayın. Konuşurken dikkatli olun.

Hiç yorum yok: